Hlavní program Džemu nabídne hvězdná jména

program

29. 6. 2022

Hned dvě hvězdy, které vyprodaly největší tuzemskou koncertní halu, nabídne letošní ročník oblíbeného Džemfestu. V bohatém programu 22. ročníku vystoupí mimo jiné slovenští hitmakeři No Name a svérázný písničkář Pokáč. Hlavní festivalový večer vypukne v pátek 21. října v Domě kultury Šumperk.

„Vedle No Name a Pokáče se mohou návštěvníci těšit na moravského showmana Voxela a kultovní šumperskou kapelu Koblížci v čele s rebelem Josefem Vařekou,“ doplnil za pořadatele Ondřej Polák. V programu navíc dostanou šanci i talentované mladé kapely, které uspěly ve vyhledávací soutěži Objev roku Radia Haná. Kromě absolutního vítěze skupiny Tiket bude na podium řádit domácí punková kometa Byt číslo 4. 

Džemfest chystá také atraktivní doprovodný program  

Při úvodní festivalové párty v sobotu 15. října v John Baru se vůbec poprvé spojí DJs různých žánrů ze Šumperka, Zábřehu a Jeseníku, aby si připomněli zesnulého kolegu a kamaráda DJ Cmeena. „Cmeen stál kdysi u zrodu taneční scény Džemfestu, kterou s námi spolupořádal. Během večírku budeme na Michala vzpomínat a hlavně se veselit, jak to měl rád,“ dodal Ondřej Polák. 

V dalších festivalových dnech zavítá do svého rodného města populární herečka Simona Babčáková s improvizační One Human Show. Ojedinělý retro zážitek nabídne filmová scéna, která už mnoho let patří k ozdobě festivalového programu.

Děti z domovů zažijí „Můj první fesťák“ 

Akce bude mít tradičně také charitativní rozměr. Pořadatelé pozvou do Šumperka na celý víkend na třicet dětí z dětských domovů z celé Moravy v rámci „džemfestového“ projektu Můj první fesťák.

Vstupenky na hlavní večer jsou k mání v pokladně DK Šumperk nebo si je lze objednat pohodlně přes webové stránky www.dzemfest.cz. Zde také najdou zájemci podrobné informace o festivalu, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury a Ceny města Šumperka.

Facebook událost ZDE.