PROGRAM 2018

ZDE najdete to, co vás zajímá nejvíc: KOMPLETNÍ PROGRAM 19. ročníku. PÁTEK 19. ŘÍJNA, DK ŠUMPERK, 17:30 - 01:00

Milé marmelády, na vaše četná přání zveřejňujeme line up letošního Džemfestu, ať víte, kdy máte klábosit na baru a kdy pařit v sále :)

17.30 Otevření sálu
17.45 – 18.35 HRA'N'ICE (vítěz soutěže Objev Radia Haná)
19.05 – 19.55 JAKUB DĚKAN s kapelou
20.25 – 21.35 O5 A RADEČEK
22.05 – 23.35 CHINASKI
00.00 – 01.00 VLNY

21.40 – 22.00 Losování výherců tomboly s TDK

(uvedené časy se mohou ještě měnit)
Změna programu vyhrazena.

+ Míšovy míchačky, prodej fest věciček, Krtkova Kavalérie, absintová limonádka Jirky Láníka, drink soutěže, Kubíkovo pivní komando, Sport bar stage...
 

DOPROVODNÝ PROGRAM

> Úterý 16. října, kino OKO // 20.00, vstupné 90 Kč nebo 70 Kč*
Nadace ČEZ filmová scéna: ROCKY HORROR PICTURE SHOW
Po mnoha letech se dostává do kinodistribuce kultovní sci-fi muzikál, který patří k naprosté klasice světové kinematografie. Kuriózní parodie na béčkové horrory s trochou sci-fi a rockové muziky, která vznikla v roce 1975 podle již 25 let úspěšného britského muzikálu. Film i muzikál se záhy po uvedení staly ikonickým hitem. Je to taková erotická noční můra, která neuznává žádné hranice. Džemfest vás zve do kostela doktora Frank-A-Furtera (Tim Curry) - transvestity, který zrovna pořádá výroční shromáždění návštěvníků z planety Transsexual galaxie Transylvania... 

> Čtvrtek 18. října, Městská knihovna T.G.M., malý sál // 17.00, vstupné 50 Kč nebo 30 Kč*
ČLOVĚK FILMU A NADĚJE 
Andrzej Wajda byl polský filmový režisér a dramatik ověnčený řadou mezinárodních filmových cen. Odborník na polský film Petr Vlček uvede v rámci Džemfestu přednášku nejen o Wajdových historických filmech z budoucnosti.

> Čtvrtek 18. října, literární vinnárna Bukowski // 20.00, vstupné 70 Kč nebo 50 Kč*
KABARET BUKOWSKI NR.1
Dramaticky komponovaný filmově-hudebně-literární večer je jedním velkým představením.

> Sobota 20. října, Dobrá Vyhlídka // 11.00 // uzavřená akce
DŽEMFEST NA VYHLÍDCE
V rámci Džemfestu zahraje dětem ve výchovném zařízení na Vyhlídce jeden z nejsledovanějších českých interpretů na internetu JAKUB DĚKAN. Navíc se k němu přidají členové kapely O5 A RADEČEK. Jakub Děkan i „Radečci“ vystoupí bez nároku na honorář. 

* Ceny s hvězdičkou platí při předložení vstupenky na hlavní program Džemfestu

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Džemfest zveřejnil program, návštěvníky zaplaví lavina hitů

Oblíbený festival Džemfest si letos užijí hlavně ti fanoušci, kteří si rádi zazpívají refrény známých písní. Zveřejněný program totiž nabízí hitové kapely Chinaski, O5 a Radeček a zpěváka Sebastiana. Všechny tři hlavní hvězdy festivalu patří aktuálně k nejhranějším interpretům v českém éteru. Džemfest se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk. 

Ještě, než festival program zveřejnil, prodával vstupenky za poloviční cenu v rámci akce Zajíc v pytli. Přesto, že lidé neznali jména účinkujících, skoupili takto přes čtyři stovky vstupenek. 

Odtajněný program nabídne například jednu z nejslavnějších českých kapel posledních dvaceti let – Chinaski. Ta přijede v nové sestavě, ve které v našem regionu ještě nevystupovala. „I přes personální změny zažívá parta kolem Michala Malátného veleúspěšné období. Při podzimním turné vyprodali sportovní haly a daří se i jejich novým písničkám. Koncert Chinaski na Džemfestu bude mimořádnou událostí,“ slibuje za pořadatele Tomáš Drenka. 

Známé písně budou znít velkým sálem Domu kultury také při koncertech zpěváka Sebastiana, jehož singly Toulavá, Náhradní díly nebo Záchranný bod patří mezi největší hity současnosti, nebo při vystoupení domácích oblíbenců O5 a Radeček, kteří v poslední době na sebe upozornili filmovou hudbou k úspěšné komedii Špindl nebo záštitou nad charitativním projektem České televize Pomozte dětem. 

Džemfest dá prostor také vynikajícím kapelám z našeho regionu. Posluchačům se představí ostřílená kapela Vlny ze Zábřeha a pak také vítěz soutěže Objev radia Haná. 

Džemfest kromě hlavního večírku v pátek 19. října chystá nabitý doprovodný program. Ten se uskuteční například v kině Oko a městské knihovně. 

Vstupenky na festival, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, jsou již v prodeji v pokladně DK Šumperk nebo online na www.dzemfest.cz.