Džemfest pomáhá

program

23. 6. 2022

Nejprve přišel Džemfest s kampaní Daruj fest, která popularizovala dárcovství krve mezi mladými. Další rok jsme uspořádali koncert dětí z Jedličkova ústavu. Současně realizujeme vlastní projekt pro děti z dětských domovů s názvem "Můj první fesťák".

Džemfest se pravidelně orientuje na sociální oblast. Popularity u mladých lidí využil například při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Díky této iniciativě zaregistrovala Transfúzní služba Šumperk během jediného dne deset nových mladých dárců.

Návštěvníci Džemfestu pomáhali také přispět na konto Stelinka. Čím víc piv vypili, tím víc peněz z výtěžku na baru věnovali pořadatelé malé Stele. 

V hlavním programu Džemfestu vystoupila mj. kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze.

Džemfest pravidelně navštěvují starší děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily rockovou atmosféru v rámci našeho původního projektu "Můj první fesťák". Teenageři z děcáků se akce zúčastní také letos.